Protest

W dniu dzisiejszym o godzinie 14.30 odbył się protest mieszkańców Zgłobic dotyczący przywrócenia lewoskrętów na drodze DK94. Przebudowa skrzyżowania umożliwiała by  skręt bezpośrednio od Tarnowa do miejscowości Zgłobice a od Krakowa w ulicę Zbylitowską.

W 2010 roku lewoskręty zostały zlikwidowane co miało poprawić bezpieczeństwo w związku ze zwiększonym ruchem na drodze krajowej DK94. Lewoskręty miały zostać przywrócone po pełnym uruchomieniu odcinka Tarnów – Kraków autostrady A4, tak się jednak nie stało i przez wiele lat przesuwano ten termin. Kiedy okazało się, że wielokrotnie składane obietnice jednak nie zostaną zrealizowane mieszkańcy postanowili zaprotestować.

Kilkadziesiąt osób blokowało przez godzinę ruch na przejściu dla pieszych w okolicach ulicy Okrężnej, przechodząc przez przejście tam i z powrotem. Celem tego protestu było zwrócenie uwagi władz i instytucji oraz mediów, a nie paraliż ruchu dlatego we współpracy z Policją w odstępach ok. 10 minutowych ruch był przywracany a następnie ponownie blokowany.
Mamy nadzieję, że dzięki temu zostanie dostrzeżony fakt, iż ta sprawa jest dla mieszkańców niezwykle istotna oraz zostanie poważnie potraktowana i uda w końcu tę patową sytuacje zakończyć.

Chcielibyśmy podziękować Policji za zaangażowanie i pełen profesjonalizm, a kierowców którzy akurat utknęli w korkach przerosić oraz podziękować za wyrozumiałość bo niestety stracili swój cenny czas.

Będziemy pisać jeszcze o rozwoju tej sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.